Adana Gündem Gazetesi

Zeydan Karalar’dan tam isabet atamalar

Zeydan Karalar’dan tam isabet atamalar
24 Nisan 2019 - 20:47

Adana Büyükşehir Belediyesinin A Takımı belirleniyor. Görevlendirmelerde “Liyakat” ön planda

Partici Değil Harbici Başkan” sloganı ile seçim kampanyası yürüten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sloganının seçim vaadi olmadığını atamaları ile göstermeye başladı.

İlk olarak Ergül Halisçelik’i Genel Sekreter Yardımcılığına atayan Karalar, Çukurova Üniversitesi’nden İsmail Güneş’i de Genel Sekreter Yardımcılığına atadı. 

Adana Büyükşehir Belediyesini büyük bir borç yükü ile devralan Karalar belediyenin en büyük yatırımcı kuruluşu olan ASKİ’nin başına da Kadir Küreksiz’i atamıştı. Seçim döneminde bazı çevrelerin karalama kampanyalarına karşılık “Küreksiz” ismini gündeme getiren Karalar, verdiği sözlerin arkasında durduğunu da bu vesileyle göstermiş oldu.

Uzun yıllar sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim kazandığı Adana’da bütün gözlerin üzerlerinde olacağını gören Karalar, 5 yıllık görev süresini ciddi atılımlar ile tamamlamayı hedefliyor. Büyükşehir Meclisindeki muhalif üyelerin tavırlı duruşlarına karşılık Karalar, gerilimden uzak söylemleri ile muhalefeti de hizmet çizgisine çekmeyi amaçlıyor.

Dr. Ergül Halisçelik:

Adana amatör liglerinin eski gol krallarından Dr. Ergül Halisçelik, TGS Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya ve ASGD Adana Şube Başkanı Mustafa Boz ile.


Hazine Başkontrolörü, Hazine ve Maliye Bakanlığı 

(T.C Denetim Otoritesi)

Hacettepe & Başkent & TED Üniversitesi’nde Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi

Mülkiye İktisadi ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Bşk. Yrd.

TOBB ETÜ Sosyal Politikalar Merkezi Kıdemli Araştırmacı

Carnegie Mellon Üniv. Mezunları Derneği Kurucu Bşk.

Dr. Ergül Halisçelik 1973 Adana doğumludur. Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu ve  Karşıyaka (Atatürk) Lisesini bitirmiş, 1996  yılında Çukurova Üniversitesi İİBF İktisat (İngilizce) Bölümünden birincilikle mezun olmuştur. Mezuniyeti müteakip aynı üniversitede Ekonomi Yüksek Lisansı eğitimine devam ederken Ekonomi Politikası Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. 

Adana’nın çeşitli spor kulüplerinde lisanslı olarak futbol oynamış, farklı kategorilerde gol kralı olmuş ve takım kaptanlıkları yapmıştır. 

Halisçelik’in yerli ve yabancı birçok üniversite ile kuruluşlarda çok sayıda çalışmada bulunmuş, kültürel ve sosyal etkinliklerde görev almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Halisçelik, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Dr.İsmail Güneş

1967 Doğumludur. İlk Orta ve Lise eğitimini Anadolu’nun değişik yerlerinde tamamlayan Güneş, Çukurova Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra Yüksek Lisans Çalışmasını Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalında tamamlamıştır. Çukurova ve Marmara Üniversitesinde Doktora çalışmalarını tamamlamış ve Çukurova Üniversitesi İİBF’ de Bütçe ve Mali Planlama Anabilim Dalı Başkanı olarak akademik yaşamını sürdürmektedir. Başlıca çalışma konuları stratejik planlama ve bütçe, elektronik devlet, Futbol ekonomisi, enerji ekonomisi ve yerel yönetimlerdir.  Güneş, 208 yılında düzenlenen Geçler Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol şampiyonası ve 2009 Yılında düzenlenen Avrupa Büyük Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası organizasyonlarının Genel Koordinatörlüklerini yürütmüştür.  2010 Yılında  yayınlanan “Futbol Ekonomisi:Ekonomist Gözüyle Futbol” kitabı Karahan Yayınevi tarafından yayınlanmıştır.

Kadir Küreksiz

ASKİ Genel Müdür Vekilliğine atanan Kadir Küreksiz Adana’nın yakından tanıdığı bir bürokrat. Uzun yıllar Adana’da üst düzey bürokrat olarak görev yapan Küreksiz, TEDAŞ’ın özelleştirilmesinden sonra Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne atanmış, önceki yönetim tarafından görevinden alınmıştı. Küreksiz’in ASKİ’ de görev yaptığı sırada birçok kalıcı sorunu çözdüğü ve ASKİ’nin gelirlerini arttırdığı biliniyor. Küreksiz prosedür gereği önce Daire Başkanı yapıldı, ardından Genel Müdür Vekili olarak görevlendirildi. Küreksiz’in bir süre sonra Genel Müdür olarak atamasının yapılacağı, Zeydan Karalar’ın da büyük borç altında olan ASKİ’nin toyarlanması için Küreksiz’e çok güvendiği öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.